Subscribe1

Antreprenor de viitor

logo final ADVÎn cadrul Antreprenor de viitor vei parcurge o călătorie prin lumea unui viitor om de afaceri. Vei descoperi care sunt caracteristicile unui antreprenor de succes, dacă tu ai putea deveni unul, cu să găsești idei de afaceri câștigătoare și implicit un produs / serviciu pe care compania ta se bazează. Pe tot parcursul călătoriei vom lucra în echipe de 6 persoane, alături de un traineri din Școala de Valori. La final, avem și marea provocare: cum am putea obține oare finanțarea ideii noastre de afaceri? Vom ieși din zona de comfort ”vânzând” această idee celor apropiați…și vedem câți fani reușim să adunăm pentru produsul nostru.

Cum pot urma cursul ”Antreprenor de viitor”?

În 3 variante:

 1. În format de educație inovatoare = învățare combinată – în orașele București, Tîrgu Mureș, Iași, Piatra Neamț, Călărași și Craiova. Astfel beneficiind de câte un atelier educativ față în față în deschiderea și în închiderea proiectului.
 2. În format exclusiv online – în echipe de 6, alături de un mentor. Participanții vor fi împărțiți în echipe de lucru de 6 persoane.
 3. În format exclusiv online – de oriunde din țară – parcurgându-l individual, independent, exclusiv online. În această formă cursul este gratuit și platforma escoaladevalori.ro suportă un număr nelimitat de utilizatori.

Ce conține?

 • 3 sesiuni online cu un trainer sau un mentor din Școala de Valori (în București, Tîrgu Mureș, Iași, Piatra Neamț, Călărași și Craiova, vei interacționa cu trainerii și în atelierele de deschidere și închidere din orașul tău)
 • 3 videoclipuri educative cu informații relevante într-un format scurt, la obiect, pe înțelesul tău
 • quizz-uri și infografice ce te vor scoate din zona de confort punându-ți mintea la contribuție
 • articole și alte resurse educative de ultimă oră, accesibile online

Ce vei învăța?

Vei învăța că:

 • Oricine poate avea idei de afaceri, provocarea este să o alegi pe cea mai bună, să faci un plan și să o implementezi
 • Tehnica brainwriting îți poate salva de la extincție creativitatea și aduce beneficii multe muncii în echipă
 • Dacă îți antrenezi anumite abilități, poți deveni antreprenor la orice vârstă. Vom descoperi împreună ce atu-uri ai și la ce mai ai de lucrat
 • Doar după ce încerci, poți decide dacă antreprenoriatul ți se potrivește
 • Un produs vandabil are anumite ingrediente secrete de marketing și vom exersa crearea și împachetarea unui produs pentru a îl face atractiv pentru un grup anume de consumatori – așa cum face un antreprenor cu produsele sale
 • Grupul țintă pentru un produs nu poate fi ”toată lumea”. Vom învăța să identificăm și selectăm potențialii clienți pentru un produs, un serviciu, o idee

Finanțarea este foarte importantă și se poate obține doar cerând. Așa că hai să învățăm să vindem și să cerem prețul corect, fără teamă de ridicol, pentru a putea pune un business pe picioare

Contact

Școala de Valori
str. Ion Nistor nr. 2, ap. 1, sector 3, Bucureşti, România
Email: office@scoaladevalori.ro
Phone: + ( 40 ) 745267871
Fax: 0378 107 900
Website: http://escoaladevalori.ro
Email: office@scoaladevalori.ro